Asma Katlı Raf Sistemleri

Asma katlı raf sistemleri ilk olarak  gövde gücünün kullanılmasıyla yükleme ve toplama prosedürlerinin yapıldığı rahat ünitelerinin koridorlarına yürüme yolu yapılması ile meydana gelen bir sistemdir. Genelde  tavan yüksekliğinden daha iyi bir şekilde yarar gerçekleştiren ve şahıslara daha büyük bir alanın bırakılması amacıyla oluşturulan prosedürlerdir. Diğer bir ismi ile de mezanin adı verilmektedir.

Bu sistemler, depolama ya da arşiv yapma biçiminde kullanılmakla beraber bu raf sistemlerinde klasörlerin en güzel şekilde kullanılması ve rafların yerleştirilmesi hususu ile ilgili depolama prosedürleri yapılmaktadır. Burada üstünde durulan husus ise en ufak ölçülere sahip olan kutuların daha iyi tek sıra durumunda arşivlere yerleştirilmesidir. Bu ilerlemiş raf sisteminde ilaveten platform olarak da kullanılmaktadır depoların tüketiminde ise maksimum alan gerçekleştiren bu sistem daha aktif bir kullanım alanı isteyenler amacıyla en makul sistemdir. Genellikle de depo alanı tavanının tamamı kullanılmasından depolama yönünden maksimum sonuca ulaşılmaz olmaktadır. Sonuç olarak  en çok vakit geçirilen depolara en güzel çözüm getirilmiş olacaktır.

Güvenli Çalışma İçin Asma Kat Raf Sistemleri

Asma kat raf sistemleri, kullanıcıların depolarını daha itimat edilir bir ortama dönüştürme sistemi olmakla beraber çalışanların daha güvenceli bir şekilde eşyaların yüklemesine ve boşaltmasına imkân dayanıklı aktadır. Öncelik ile üst katlara giriş ve çıkış raflarının aralarına da merdiven yapılmaktadır. Bu sayede depolama prosedürlerinin yapıldığı alana giriş ve çıkışlar daha kolay bir şekilde yapılmaktadır.  Aralara oluşturulan yürüme yolları vasıtası ile depoya daha süratli bir şekilde girilmiş olur. Bunların yanı sıra platformlara da korkuluk eklenmektedir. Olası kazalara önlem olan bu sistem ile çalışanlar daha kolay bir şekilde depolama prosedürlerine devam edebilirler.

Bu sistemde uygulanacak hizmetlerden biri de asansör sistemi de bu raf sistemlerinde kurulabilecek başka mühim hususlardandır. Malzemelerin daha kolay bir şekilde yukarı çıkarılmasını ve indirilmesini sağlarken, çalışanların yükünü de büyük bir oranda azaltmış olan bir uygulamadır. Sonuç olarak belki de en büyük problem olarak görmekteyiz olan yükleme prosedürlerine bu sayede bir kolaylık getirilmiş olacaktır. Sizler amacıyla profesyonel çözümler meydana çıkarmaya devam eden firmamız, bu hizmetlerden sizlere sunmaya devam etmektedir. Artık bu hizmetlerimizden yararlanarak depolama problemlerine bir çözüm getirebilmeniz gerektiğince kolay olacaktır.

Asma Katlı Raf Sistemleri Uygulama Şekli

Asma kat raf sistemleri, raf ayakları kullanılarak platform sistemi oluşturulduktan sonra sistemde maksimum yükseklikteki depolar platform ile birleştirilerek ek kullanım alanı ek edilmektedir.  Bu sistemlerde depo hacmini sistemin kat sayısını belirlemesinden ötürü bina yüksekliğinin en iyi seviyede kullanılmasını sağlamaktadır.

Hem de depo yüksekliğini kullanamayan firmalar amacıyla en iyi kullanım alanları oluşturmakta etkili bir yöntemdir. Bunların yanı sıra elle yükleme yapma kolaylığı sağlayan bu ürünler, malzemelerin istenilen yere depolanması ve istenildiği anda kolay bir şekilde ulaşılması gibi avantajlara sahip olan bir sistemdir. Genelde bu sistem yardımıyla Ürünlerin ya da malzemelerin gruplandırılması kolayca yapılabilmektedir, bu sayede sipariş hazırlamada ürün toplamada ve ürün yerleştirmede süratli bir hizmet sunmaya yardımcı olmaktadır.

Asma Katlı Raf Sistemleri Teknik Bilgiler

Depolama ve aynı anda çalışmak amacıyla imal edilen çözümlerden biri de "mezanin raf sistemi"dir. Bu sistemler çok katlı olarak kullanıldığı vakit aynı alan üstünde ek bir depolama ya da çalışma alanı kazanılır. Mezanin raf sistemi yardımıyla depolama alanı yüksekliğinden maksimum verim sağlanabilir. Soğuk ya da sıcak haddelenmiş profillerden imal edilen bu sistemler sorunsuz bir şekilde monte edilir. Asma kat raf sistemleri teknik bilgiler içerisinde yer alan sistemler farklı yükler için de  özel isteklere göre şekillenir. Bunlar; yanlamasına ya da uzunlamasına isteğe bağlı olarak genişletilebilir. Her katta en yüksek seviyede güvence tabidir. Katlar üzeri kaplama olarak tel, ızgara, sunta, MDF, sac, tava ve aynısı kaymayı önleyecek materyaller kullanılmaktadır. Suntaların altı beyaz ya da natürel olarak kaplıdır. Bu sistemde raf ayak profilleri kullanılarak mekânın yüksekliğine makul olarak kat çıkılabilir. En büyük özelliği ise içersinde ve katlarda ızgara ya da sacdan oluşturulan yürüme platformunda kolayca gezebilir ve işinizi kolayca görebilirsiniz. Yürüme platformların üstünde manüel trans paletler kullanılabilmektedir. Tüm parçalarının de monte olması, taşınabilir ve sistemin değiştirilmesin de kolaylık dayanıklı aktadır.

YUKARI
error: