Depo Raf Sistemleri (Ağır Yük ve Paletli)

Firmaların ve fabrikaların genellikle  depolama işlemleri için kullanılması amacıyla özel olarak üretilmiş depo raf sistemleri yardımıyla verimli ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu raf sistemlerinin  kullanmanın en önemli nedeni ise  çeşitli ürünlerin saklanması ve  muhafaza edilmesi,  ürün maliyetlerin azaltılması ve ürün çeşitlerinden  alınan verimliliğin arttırılması amacıyla büyük ehemmiyet taşıdığı bilinmelidir. Hem de bu sistemleri öncelikli  olarak kullanmakta olan firmalar arasında  lojistik firmalar, perakende satış yapan ya da toptan ürün hizmetleri yayınlayan firmalar ve genel olarak depolama bölümünde hizmet firmalar tercih etmektedirler.

Bunun yanı sıra depolama sistemleri yardımıyla ise ürünlerinizi  sakladığınız kısmınız oldukça küçük  olsa bile o saklama kısmını maksimum verimde kullanmanızı gerçekleştiren sistemlerdir. Hem de rafların yardımıyla ürünlerinizin ya da malzemelerin daha derli toplu bir şekilde yerleştirilmesine ve etrafa dayalı problemlerden korunmasına ya da malzemelere kısa sürede ve basitçe ulaşılmasına imkân sağlar. Alandan tasarruf sağlamak isteyen kullanıcılar için önemli özelliklerden biri de  depolama sistemleri ortamında yer alan yüksek irtifa raf sistemlerinin kullanıcılar amacıyla en iyi çözüm olmaya devam etmektedir. Genelde ufak firmalar doğrulusunda tercih edilmeye devam etmektedirler. Ürün taşıma hacimlerinin yüksek olmasının nedenleri arasında palet yüksekliklerinin çok olması, ayarlanması basit olan çoklu palet sistemlerinin bulunmasından ötürü çokça ürün taşıyabilmektedir. Yapılan bu adımlar yardımıyla dar olan alanlar en verimli şekilde kullanılmaya ideal duruma gelmiş olacaktır. Bütün ürünlerinize ise direkt olarak erişim imkânı da sağlamaktadır.

Depo Raf Sistemleri Çeşitleri

Depo raf sistemleri çeşitleri ile ilgili konuya başlamadan önce raflar ile ilgili bilgi vermek isteriz. Raflar bugünümüzde evimizde ya da işyerlerimize en çok kullanılmakta olan ürünlerinizin başında gelmektedir. Eşya ya da ürünlerinizin depolanmasında ve müşterilerimize sergilenmesi hedefiyle depolama sistemleri kullanım kısmı bakımından geniş bir kapsam ortamında yer almaktadır. Bu sebepten ötürü da imalatçılar doğrulusunda depolar amacıyla bu sistemlerin çeşitleri üretilmektedir.

Üretim yapan firmaların çeşitlenmeye gitmesinde genel olarak belli başlı nedenler bulunmaktadır.  Depolama için kullanılacak rafların kullanım alanları ya da depolanması yapılacak ürünlerinizin tipleri değiştiğinde rafların da türünde farklılık oluşmaktadır. Bu alanda hizmet vermeye devam eden firmamız, yıllardır büyük özveri ile ürettiği raf sistemlerinde, bu farklılıkların bilincinde olarak farklı model ve türlerde mamüller çıkarmaya devam etmektedir.

Depo Raf Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Bu soruya yanıt olarak bu sistemler her ne kadar ağır yüklerin bir yerden diğer bir taşınmasına hizmet etmiş olsa bile bu durumun rafların hangi tür yükler amacıyla üretildiğinde bağımsız bir husus değildir. Örnek vermek gerek görülürse hafif yük taşıyabilme kapasitesi olan bir rafa 3000 kg kadar bir yük koymak olası olamaz.  Bu nedenlere bağlı olarak depolama sistemleri de çeşitliliklere ayrılmıştır.

Depo raf sistemleri çeşitleri ise şu şekilde kısaca söyleyebiliriz. Ağır yük raflar, palet raflar, sırt sırta raflar, drive-in raflar, depo raflar, sanayisel raflar olmak üzere türlere ayrılmıştır. Bunun yanı sıra büyük firmalar içersinde lojistik depolama raf çeşitleri de bulunmaktadır. Raf çeşitlerinden firmanıza en uygun  olanı seçtikten sonra kurulumunu yaptırmalısınız.

Depo Raf Sistemleri Teknik Bilgiler

Firmalar ve fabrikaların ürünlerin muhafaza edilmesinde kullanacakları raf sistemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmanız yönünden depo raf sistemleri teknik özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olmanız önemlidir. Bu sistemlerin teknik özelliklerine baktığımızda ağır yük raf sistemi ürünlerimiz demir malzemeden üretilmiş olup, ürünlerimizin ebatları da aşağıdaki gibidir.

Palet Ölçüleri

  • İki Ayak Arası Genişlik
  • 1 palet 2 palet 3 palet
  • 80×120 cm 95 cm 185 cm 270 cm
  • 100×120 115 cm 225 cm 335 cm
  • 120×120 135 cm 270 cm 395 cm
YUKARI
error: