Kumaş Rafı

Kumaş rafı yardımıyla tekstil ve kumaş depolarınızı en iyi kullanışa ve denetimli bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Bu rafların kullanım alanlarında büyük ölçekli kumaş depoları amacıyla ağır yük sayısını karşılayacak şekilde raflar bulunmaktadır. Bu ürünler; kumaş, astar ve tela gibi dokuma mamülleri amacıyla geliştirilmiş rulo biçiminde silindir biçimi özelliğini taşıyan raf sistemleri ürünleridir. Orta ve ufak ölçekli kumaş ürünlerinizin depolarında kullanılması için ise mini geçme ürünler  kullanılmaktadır. Rafların arasına 200-450 kg fazlası yükler amacıyla mini geçme sistem rafı kullanılması daha makuldür. Raf aralığına istikbal yük ağırlığı 450- 3500 kg aralığında olanlar amacıyla ise ağır yük rafları tercih edilmelidir. Bu iki raf sisteminde de traversler üstüne metal ya da ahşap sunta kullanılmaktadır.

Kumaş Rafı Sistemleri

Tekstil ve konfeksiyon sektörlerinde kumaşların ya da ürünlerinizin daha derli toplu ve şık görünebilmesi amacıyla sarf edilen sistemlere kumaş rafı sistemleri ismi verilmektedir. Rafların daha derli toplu ve şık manzaralara kavuşması amacıyla sarf edilen bu sistemler mamullerinizin düzgün bir manzaram kavuşmasını dayanıklı aktadır. Tekstil meydanlarından lüzumsuz ürünlerinizin ya da kumaş malzemelerinin bulunduğu depolarda genellikle bu sistemler kullanılmaktadır. Sistemin bir başka güzel yanı ise hem çalışma alanlarında hem de gereksinim olması durumunda kumaşların süratli bir şekilde bulunmasını dayanıklı aktadır. Hem de vakitden ve mekânın darlığından tasarruf gerçekleştiren ve her konfeksiyon pazarında olan firma amacıyla lüzumlu olan sistemdir. Kumaş depolama sistemleri uygulamalarının yapılması amacıyla firmamızla iletişime atlattıktan sonra en doğru şekilde hesaplamaları gerçekleştirdikten sonra firmanıza en doğru raf sistemlerini kuruyoruz.

Kumaş Rafı Kullanım Alanları

Kumaş rafı kullanım alanları tekstil ve konfeksiyon sektörlerinde kumaşların daha derli toplu bir şekilde istiflenmesi ve rulo durumunda olan kumaş toplarının depolanması amacıyla en çok kullanım alanları bu sektörlerdir. Kumaş amacıyla hazırlanmış depolama sistemlerinin hem güvenilir hem de korunaklı olmasına ilk olarak ilgi edilmesi lüzumludur. Hem de raf sistemlerini bilhassa traversler ile ayak ve metalden ve ahşap tablaların birleşmesi ile yapılması en makuldür. Yapılan bu prosedür yardımıyla bu sistemlerin bakım, temizlik ve tamir işleri kolayca yapabilir duruma istikbaldir. Önerilerimiz olarak verdiğimiz depolama sistemleri işletmelere göre nasıl istiflenmesi lüzumlu ise ona göre değerlendirme yapılmalıdır. Firmamız kurulum adımında en kaliteli ve güvenilir bir şekilde geliştirilmiş olarak kurulumları yapmaktadır. Bu hususlarda bölümünde eksper olan firmamız siz kıymetli müşterilerimizin talepleri tarafında kurulum adımında meydana gelebilecek problemlerin önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra firmamız ileride firmanızın gelişim ve üretimde büyüme öngörülerine göre hareket ederek ileride yapmanız gereken masraflardan kaçınmanızı sağlar.

Kumaş Rafı Teknik Bilgiler

Kumaş rafı teknik bilgileri bakımından hassas özellerle sahip olmasından dolayı ilk olarak kumaş toplarının istiflendiği bölge olan kasa ve sepetler direk olarak traversler üstüne konulmaktadır.  Bu kasa ve sepetlerde yükleme prosedürü ağır yük rafları amacıyla önerilmekte olan bir yükleme çeşididir. Yükleme prosedürlerimizde ise iş makinelerimiz kaldıraç istifleme araçlarımız kullanılmaktadır. Hem de kumaş rafı toplarının uzun olması hallerinde ise derin raf sistemi kullanmaktayız. Raf derinliklerinin uzun istenmesi durumunda ise sırt sırta depolama sistemlerinin programını gerçekleştirmekteyiz. Kullanmakta bulunduğumuz bütün raf malzemeleri firmamız doğrulusunda üretim alanlarımızda imalatı yapılması sonucunda kumaş sistemleri hizmetini kullanıcılar sunmaktayız. Firmamızın bu alanda imal etmiş bulunduğu bütün mamüllerimiz İSO belgeli ve sertifikalıdır. Teknik olarak ise çizilme ve paslanmaya karşı uzun yaşamlı bir şekilde üretimini yapmaktayız.  Firmamızın bu alanda üretmiş bulunduğu bütün mamüller imalat ve montaj hatalarına karşı 5 sene garantimiz kapsamındadır. Fakat kullanıcı hatalarında firmamız garanti kapsamına almamaktadır.

YUKARI
error: