Paslanmaz Raf

Üretim alanlarında oluşturulan fazlası üretimin ana ve en mühim malzemesi olan paslanmaz çelik bugün tasarımcıların yaratıcılıklarını ilham veren bir malzeme durumuna gelmiştir. Hem de dayanıklılığı hem de desen ve renk seçenekleri ile bir araya gelince son derece estetik itimat edilir ve en kaliteli malzemeler meydana çıkarmaktadır. Genellikle de proje bazında özel ürün tasarımları yapma makul olan bu sistemler yapımcıları içerisinde avantajlı bir malzeme olmaya devam etmektedir.

Raf sistemleri arasında kurulumu en kolay oluşturulan sistemler arasında paslanmaz raf gösterilmektedir. Öncelik ile bu ürünler bir kere oksitlenmeye karşı son derece etkili olmak ile beraber renklerinde solma ve renk değiştirme yaşanmaz. Bu arada Güneş ışınlarını ve detaylı sıvı maddelere karşı da dayanıklı bulunduğu bilinmektedir. Her şeyden öncelikli olarak kolay temizlenebilir ve sıhhatli olması da başka bir özelliğidir. Bu özelliği ile eczaneler ve sıhhat kuruluşları amacıyla yapılacak depolama sistemleri içerisinde en makul malzeme bulunduğu bilinmektedir.

Paslanmaz Raf ve Kullanım Alanı

Bu ürünlerin kullanım alanı en çok sıhhat ve hijyenin ön planda tutulduğu firmalardır.  Öncelik ile şunu belirtmek isteriz ki demirin hava ile ilişkiye geçtiği noktalarda paslanma meydana çıkar. Paslanma sorusunda ise bakterilerin üremesine imkân sağlamaktadır. Kullanılan bu şekilde bakterilerin mamüllere bulaşması daha kolay olmaktadır. Sıhhati ve mamulleri tehdit eden bu durumlardan kurtulmanın en iyi yolu paslanmaz raf kullanmaktır.

Çelik malzemelerinden kırılma yaşanmadan 90 dereceye kadar eğilme özelliğinin yanı sıra işlenme değişikliği da bulunmaktadır. Hem de dekoratif bir şekilde depolama sistemleri üretimleri içerisinde tercih edilen sistemlerdir. Uzun yaşamlı ve sertlik derecesi yüksek bulunduğundan ötürü kaplamış bulunduğu malzemelerinde ömrünü uzatmaktadır.

Paslanmaz Raf Üretimi

Bu sistemleri imal eden firmaların genellikle hepsi bundan sonra paslanmaz çelik kullanmaya başlamışlardır. Bu raflar kullanıcıların istediği ebat ve kalınlıklarda üretildiği amacıyla aniden çok gaye amacıyla sarf edilen malzemelerin saklanmasında en makul çözümler yayınlayan sistemdir. Hem de montajı kolay ve hafif olan yükler amacıyla en makul sistemlerdir. Dikey profillerinde belirleme edilen delikler yardımıyla kurulan rafların yükseklikleri kolayca ayarlanmaktadır. Kısaca paslanmaz raf uzun yaşamlı ve en iyi depolama imkânı sunmaktadır. Tüm bu bilgileri öneme alan firmamız bölümünden eksper ve eğitimli kadrosu ile müşterilerin talepleri tarafında sizler için depolama sistemlerini kurmak ve çözüm üretmek amacıyla daima hazırdır.

Paslanmaz Raf Teknik Bilgiler

Genelde bu ürünler hakkında baktığımız vakit kolay temizlenebilir olması en mühim özelliklerinden biridir. Bu sistemler teknik bilgileri bakımdan da başka raf sistemlerine göre daha dayanıklı ve kalitelidir.

Bunların yanında paslanmaz raf çeşitleri, fazlası kimyasal içerik barındıran sıvılara karşı gerektiğince dayanıklıdır. Bu sayede kullanıcıların depolarında kullanması durumunda fazlası üründe problem yaşamadan muhafaza ve depolama prosedürü yapabilirsiniz. Diğer bir özelliği ise yüksel sıcaklık ve hava koşullarına karşı en iyi dayanıklılığı gösteren raflardır. Genellikle soğuk hava depolarında bile bu rafları kolayca kullanabilirsiniz. Baktığımız vakit fazlası firma bu rafları toz boya ile renklendirme prosedürü yaparak daha şık bir manzara kazandırmaktadırlar. Nem oluşma imkânı olmayan bu ürünler, normal çeliğe göre krom eklendiğinden paslanmaya karşı değil ilaveten sıhhat tehditlerine karşı en iyi korumayı gerçekleştiren sistemdir.

Müşterilerin yakından ilgilendiği maliyet hususu ile ilgili ise normal raf sistemlerine göre daha çok olsa da bu sistemler uzun yaşamlı depolama ve depolanan ürünlerinizin sıhhatli muhafaza edilmesi yönünden ekonomik olacaktır.

YUKARI
error: